Terug naar programma

Special Dankboek x Haatboek – Jan Dirk van der Burg en AI-Ernst-Jan Pfauth

wo 15 oktober 2025
20:00

entree
15,-  / 7,50 met reductie

Zaaltickets

Plan je bezoek Inschrijven nieuwsbrief

Ernst-Jan Pfauth (auteur van de bestseller Het Dankboek en Jan Dirk van der Burg (auteur van de slechtseller Het Haatboek gaan in Arminius uitvechten waar de wereld het meest behoefte aan heeft: de deugd van dankbaarheid of de waarde van woede?

Daarbij zijn we dankbaar dat Ernst-Jan Pfauth, vanwege intentionele prioriteiten elders, toch vervangen kan worden door AI-Ernst-Jan, een taalmodel van Ernst-Jan Pfauth die geheel is opgebouwd met kunstmatige intelligentie. AI-Ernst-Jan bedient zich volledig van uitspraken, teksten en bewegingen die de fysieke Ernst-Jan al in het verleden heeft aangeleverd in het publieke domein. Is het nu al mogelijk om met AI een betere versie van Ernst-Jan neer te zetten dan de ‘echte’ Ernst-Jan ooit zou kunnen brengen?

Een avond vol cringe, cult en kennis, waar AI-Ernst-Jan en Jan Dirk in exact hetzelfde tijdsframe het publiek willen overtuigen van hun standpunt. Wat is constructiever: dankbaar zijn voor wat je hebt of je woede richten op wat beter kan? Welke emotie is onmisbaar in de samenleving anno nu en kunnen woede en dankbaarheid hand in hand gaan? Denk, dank en haat mee, want na AI-Ernst-Jan en Jan Dirk is de zaal aan de beurt onder muzikale begeleiding van Milan Mes.

Over Het Dankboek & Het Haatboek
Het Dankboek van Ernst-Jan Pfauth kwam in 2017 uit. Het is een dankbaarheidsdagboek waarin je zelf drie dingen op moet schrijven waar je die dag dankbaar voor bent. En waarom. Recent verscheen van zijn hand het boek Intentioneel Leven, 7 simpele gewoontes voor meer focus en geluk.

Jan Dirk van der Burg haat Het Dankboek al 8 jaar en maakte daarom de pastiche Het Haatboek: in gevoel, kleur en inhoud exact een omgekeerde publicatie. Het is het eerste haatjournal van Nederland waar je je woede, ergernis en ongemak kan kanaliseren naar een positieve ontwikkeling. En de remedie tegen overmatig dankgebruik.

Jan Dirk van der Burg fotografeert, filmt, maakt fotocomedy en is de voormalig Fotograaf des Vaderlands.

Ernst-Jan Pfauth is journalist en mede-oprichter van de Correspondent. Foto: Frank Ruiter.

Milan Mes is trompettist, geluidskunstenaar, producer en uitvinder van het genre ‘Gypsy Rave’

 

 

Dit programma wordt georganiseerd door Jan Dirk van der Burg en Debatpodium Arminius.

Toelichting reductie
Een programma organiseren kost veel geld, daarom vragen we je een ticket met normaal tarief te kopen, zo kunnen we meer programma’s realiseren. Mocht een goedkoper kaartje voor jou het mogelijk maken dat je het evenement wèl kunt bezoeken, kies dan het kaartje met reductie.