Terug naar programma

Oorlog en Vrede in Europa

do 5 juni 2025
20:00

entree
12,50/7,50 met reductie

Zaaltickets

Plan je bezoek Inschrijven nieuwsbrief

STATUS QUO is terug. Tijdens deze avonden bevraagt programmamaker Marianne Klerk met een gast één uur lang de dingen die we als vanzelfsprekend beschouwen. In deze editie interviewt Marianne auteur, Europa-correspondent en columnist Caroline de Gruyter over oorlog en vrede in Europa.

In 2023 was Caroline de Gruyter ook te gast bij STATUS QUO. Toen heette het programma nog ‘Vrede in Europa’. Dat er in twee jaar tijd veel is veranderd, is een understatement. Met de herverkiezing van Trump lijkt Europa op zichzelf aangewezen als het aankomt op het beschermen van haar grenzen. Verenigen lijkt de enige oplossing; een alternatief voor de NAVO waar Amerika geen actieve, defensieve partner meer lijkt te zijn. Hoe bereiden we ons voor op oorlog? En hoe werken we aan vrede in Europa?

 

Caroline de Gruyter is auteur, Europa-correspondent en columnist voor NRC. Voor haar verslaggeving van de eurocrisis en de Europese politieke situatie vanuit Brussel tussen 2008 en 2013 ontving ze de Anne Vondelingprijs.

Dit programma wordt georganiseerd door Debatpodium Arminius.

Toelichting reductie
Een programma organiseren kost veel geld, daarom vragen we je een ticket met normaal tarief te kopen, zo kunnen we meer programma’s realiseren. Mocht een goedkoper kaartje voor jou het mogelijk maken dat je het evenement wèl kunt bezoeken, kies dan het kaartje met reductie.